Cztery kąty - Ogrody,ogrodki a nawet skrzynki z kwiatami.czy macie

matka - 2006-12-08, 19:46
Temat postu: Ogrody,ogrodki a nawet skrzynki z kwiatami.czy macie
Mniej wiecej jak w temacie.To jest moje marzenie zeby go miec jak juz bede w UK.Wiem pewnie pomyslicie,ze cos ze mna nie tak.Ja musze miec kawalek ziemi a na nim kwiaty kwiateczki,krzaki ,krzaczki.Klimat sprzyja wszelkim uprawom bo zimy prawie tam nie ma.Jakie macie rosliny?Ja tez opowiem o swoich :love7:
angel - 2006-12-08, 19:50

poki co mam swoje skrzyneczki. własne, prywatne. I wielki wynajety ogród. Ale robienie w nim czegoś mija się z celem. Mam cichą nadzieję ze na własnym będę mieć swego skalniaczka ....
matka - 2006-12-08, 19:53

angel napisał/a:
Ale robienie w nim czegoś mija się z celem.
???????????????????????Dlaczemu?
gullviva - 2006-12-08, 19:59

matka napisał/a:
angel napisał/a:
Ale robienie w nim czegoś mija się z celem.
???????????????????????Dlaczemu?

wlasnie ?

ja mam ogrod w ktorym nic nie robie bo nie umiem ...maz robi i narazie czysto jest ;) i mam skrzynki i doniece tu i owdzie ktore sa moje i ktore wole od ogrodu bo jak mi uschnie cos to ide i nowe kupuje i nie trzeba czscic z zielska .....

matka - 2006-12-08, 20:22

No ok. kobitki.aA w skrzynkach jakie kwiatki macie?Musze tak wyciagac? :happy3: Pochwalcie sie.Ja b.lubie np.aksamitki miniaturowe(smierdziuchy inaczej)Uwielbiam wiosenne tulipany,zonkile,sasanki,anemony.....ech dlugo tak moge :love7:
emma - 2006-12-08, 23:12

Ja miałam na balkonie skrzynię drewnianą, w której mieściły się cztery skrzynki plastikowe.
Co roku na wiosnę hodowałem petunie, surfinie, albo pelargonie, albo lobelie z werbeną, margaretki.
Niestety, 2 lata temu skrzynia runęła z wielkim hukiem na podwórko. Od tamtej pory nikt nie kwapi się jakoś, żeby ją naprawić, tudzież zrobić nową. :naka:

gullviva - 2006-12-09, 13:46

co do nazw to ja jestem ciena ...ale te smierdzoace to napewno i ja mam w rabatkach .... bo to kwiaty ktore rosna wszedzie i kwitna cale lato ...a wiec wysilek minimalny do calkiem ladnego wygladu .... a w donicach ma rozne kwiatecje ...najczesciej pelargonie i inne ktorych nazw nie znam ....
o taki np:

matka - 2006-12-09, 14:37

No super ,na to czekalam coby jakies zdjecia zobaczyc :occasion7: Swietne kompozycje,chyba masz tam lobelie,cyprysik,no i pelargonie.Ja nie moge sie pochwalic zdjeciami bo ich po prostu nie mam. :occasion9: Ale moge opisac gigantycza dalie koloru zoltego .......kwiaty mialy srednice gdzies z 40cm!Nie wiem jak to sie stalo.ze tak wyrosla bo opis sadzonki ktora kupilam na to nie wskazywal :occasion7: Kwitla obficie cale lato wzbudzajac zazdrosc sasiadki......
angel - 2006-12-09, 21:06

czemu? bo widzisz, jak ja mam się wyprowadzić i to mają potem zaorać to po co ? ja się namęczę i będzie mi żal zostawić.
matka - 2006-12-09, 21:36

Nooooooooo,tak.Ale ja,tak szalona jestem.ze lubie w tym wzgledzie nawet syzyfowa prace :occasion7: Nie reformowalna jestem,bo nie kupie ciucha,a np.poinsecje na swieta :love7:
miriam - 2006-12-10, 14:36

mam balkon :P , na balkonie 2 skrzynki, w skrzynkach latem rosna smierdziuchy, albo fiolki, zalezy na co mam natchnienie ;) , w polowie sierpnia rosnie to co sie wyklulo z ziaren :oops: , lubie kwiaty, ale skrzynki na balkonie, to nie ogrod, wiec nie przykladam sie za duzo ;)
a, sadze smierdziuchy, bo dluzej bez wody wytrzymuja (jak nas nie ma, nie musze nikogo prosic zeby podlewal), smierdziuchy to studentki po polsku chyba ;)

i mam drzewko "zycia" w doniczce, dostalam w kosciele i o dziwo rosnie (slabo mi kwiatki rosna w tym domu :evil: ), ogolnie mam tyle kwiatow, ze moja mama byla w szoku jak to widziala, z poczatku myslala, ze wynioslam je gdzies :oops:

gullviva - 2006-12-10, 15:00

matka dalie i ja mialam .... ale z daliami jest tyle roboty ze cos .... wiec teraz tylko chodze i zazdroszcze innym ;) :lol: :lol:
matka - 2006-12-10, 18:03

gullviva napisał/a:
ale z daliami jest tyle roboty ze cos
nie ma prawie wcale roboty.Ja ta rekordzistke posadzilam w donicy,na jesieni donice wstawilam do domu,na wiosne znowu wystawie(przesadze do nowej ziemi)i bedzie rosla.Przeczytalam wlasnie co napisalam......na wiosne mam nadzieje byc juz u moich.......ale jak sie da to ta bulwe dalii zabiore ze soba......Zachecam do uprawy dalii bo w sumie nie sa klopotliwe,nalezy je tylko podlewac :occasion5:
matka - 2006-12-10, 18:09

miriam,z tym podlewaniem to duzy problem,no bo rosliny wiedna.Tez staram sie tak je dobierac aby wytrzymaly przynajmniej pare dni bez wody.Smierdziuchy-tagetes sa rekordzistkami nie do pobicia,i jest b.duzo odmian tylko zapach nie wszystkim sie podoba,ale ja go lubie :occasion5:
gullviva - 2006-12-10, 18:32

wiesz ja nawet pomyslalam ze moze dalie sobie w donice wlozc, bo wlasnie mozna ja na zime do ciepelka.... ale ja moje dale mialam w rabacie ...wiec wyrabialam sie na wiosne zeby jak najwczesniej posadzic .... no ale zeby nie zmarzly i zawsze mi jakos pozno kwitly .... a potem tylko jeden wczesniejszy przymrozek i czarne byly ..... ale tego lata widzialam w sklepie z kwiatami juz rozkwitniete dlaie w donic .... wiec moze beda i umnie na przyszle lato :D :D :D
matka - 2006-12-10, 18:48

gullviva napisał/a:
. a potem tylko jeden wczesniejszy przymrozek i czarne byly ..
i jezeli saw gruncie to wtedy je nalezy wykopac po 1 przymrozku albo tuz przed przechowac i na wiosne posadzic :occasion7:
miriam - 2006-12-11, 16:00

o to ja moze na dalie sie przerzuce, jak je rozpoznam :P
katarzyna - 2007-04-12, 17:44

Dziewczyny czy ktoras z was cos wie o uprawie hibiscusa?
gullviva - 2007-04-13, 12:12

hibiskus jest dosc lekki w hodowli( jak sie ma szczescie ;) a najlepiej czuje sie na dworki ciepelku i sloneczku .... wtedy mocno i duzo kwitnie .... mialam lat pare hibiskus ktory w domu na jasno bezowo kwitl ...na dworze latem mial mocno pomaranczowy kolor .....
katarzyna - 2007-04-13, 14:07

Pytam sie ,bo ja w zeszlym roku kupilam 3 rosliny,juz dosc duze :dwie czerwone i jedna zolty.Bardzo ladnie kwitly.poniewaz u nas w poludniowych wloszech zimy sa bez mrozu,zostawilam je na podworku i poopadaly wszystkie liscie(podobno normalne).Chcialabym wiedziec kiedy wypuszczaja nowe liscie?
paputka - 2007-04-13, 18:08

ja wlasnie doprosilam swojego chlopa coby mi skopal po kawaleczku ziemi i choc pozno ale bede sadzile groszek , nasturcje , nagietki...i moja ukochana maciejke i sloneczniki...a potem dokupie sobie pare pelargonii choc ich baaaardzo nie lubie bo smierdza, ale ladnie wygladaja...a do tego lobelia....i jusz jakos bedzie wygladalo...
kupilismy w funcialku troche trawy( nasionka) i poczekamy na deszczyk i zasiejemy bo rzysko nam sie zrobilo (poprzedni lokatorzy chyba 100 lat nie kosili trawy)...
no wlasnie lece sadzic...chlop mi zrobil kawaleczek i podlal wiec ide ...do robotki!!!! :occasion9: :love7:

gullviva - 2007-04-14, 10:44

katarzyna napisał/a:
Chcialabym wiedziec kiedy wypuszczaja nowe liscie?

pewnie na wiosen ;) .... nie wiem ja nie moge zostawic hibiskusa na zime na dworze ale wiem ze moje traca i kwiaty i troche lisci na zime ..ale to bardziej dlatego ze swiatla im brakuje .....
a i jeszcze na wiosne obcinam dosc mocno hibiskusa ( ale nie przesadnie) to wypuszcza ladne i duzo nowych galazek ... moze i ty sprobuj go przyciac i czekaj efektu ;) ...

paputka - 2007-04-20, 12:21

wsypala mi sie maciejka , nagietek i mak....reszta jeszcze spi
Natka - 2007-04-20, 14:04

Kto mi powie jak nazywa sie ten kwiatek
gullviva - 2007-04-20, 16:28

to jest podobne do pantofelnika ogrodowego ....ale czy to to to nie wiem ;)
Natka - 2007-04-20, 17:32

O to mi wlasnie chodzilo dzieki gullviva, meczylo mnie to czy jest to kwiat ogrodowy czy raczej powienien byc w domu w doniczce.
gullviva - 2007-04-21, 14:16

to pewnie zalezy w jakim kraju sie mieszka Natka ;) u nas by pewnie nie przezimwal wiec go mamy w doniczkach ...a czasami latem w rabatach ...ale tak naparawde to nie wiem .....taka nazwe znalazlam jak przetlumaczylam szwedzka ... ;)
Natka - 2007-04-21, 14:59

Jak widac ja dalam go do ogrodka-zrobie w tym roku test i bede wiedziala czy przetrwa angielska pogode.Szkoda tylko ze to kwiat jednoroczny.
gullviva - 2007-04-21, 18:56

a widzisz :grin: ..napisz pozniej jaka dlugo kwitnie w rabacie..... ja go tu u nas w rabacie u ludzi widzialam, ale nieznajomych i zapytac nie wypadalo ;) :grin: ...i nie wiem jak dlugo kwitnie ... bo ja lubie takie kwiaty ktore nie trzeba zmieniac w polowie lata ;) leniwa jestem ;)
Natka - 2007-04-21, 19:01

Napisze na pewno :occasion5:
Poczytalam w necie ze niby ma kwitnac od maja do pazdziernika.
Moj kwitnie juz-poczekamy zobaczymy.

Natka - 2007-04-21, 19:04

gullviva napisał/a:
bo ja lubie takie kwiaty ktore nie trzeba zmieniac w polowie lata leniwa jestem

Ja tak samo dlatego staram sie kupowac odmiany wieloletnie zeby co rok po sklepach nie latac tylko zerkac do ogrodka wiosna czy juz cos tam wylazi.

gullviva - 2007-04-21, 19:35

Natka napisał/a:
Poczytalam w necie ze niby ma kwitnac od maja do pazdziernika.
wiesz to znaczy cale lato :grin: ..... ja tam juz nie musze miec wieloletnich byle by cale lato kwitly jak je moj mezowaty posadzi ;) TE PANTOFELNIKI SA SLICZNE ..... widzialam obsadzony kant trawnika ( nieduzego) tymi kwiatami super efekt :)
matka - 2007-04-27, 18:35

No widze,ze prace ogrodowe trwaja.Chwali sie chwali.Tez na szczescie mam ogrod(ladniejszy niz w Pl).Na razie wiele pracy mnie czeka,czesc roslin udalo mi sie rozpoznac,czesc jest zagadka...Przycinam pnacza,ktore strasznie sa przerosniete,krzewom tez nie zaluje,ciekawe co mi z tych ogrodniczych eksperymentow wujdzie.Ziemia jest strasznie zbita i wysuszona,kopanie to prawdziwa fizyczna robota ale jakos powolutku mi idzie.Posadzilam sadzonki z PL o dziwo dobrze zniosly droge,na razie rosna,2 z nich juz kwitna.Dalie puszczaja pedy,posialam groszek pachnacy,nasturcje,maciejke,astry igielkowe,tunbergie i racznika bordowego,w planach jeszcze jutro posianie cynii bo dzis juz z sil opadam.W czesci tzw.spozywczej posialam fasolke szparagowa i bob.
katarzyna - 2007-05-03, 17:34

Dziewczyny jak sie robi skalniak?Czy macie moze jakies szkice,rysunki,albo linki?Moj ma byc dlugi i waski,jakby dookola trawnika.
matka - 2007-05-03, 23:28

katarzyno,w Pl mialam skalniak,nie robilam go wg.schematu,wydaje mi sie,ze podstawa to ladne,ciekawe kamyki,ukladasz je wedlug swojego pomyslu,moze byc schodkowo jak ma byc dlugi,pomiedzy kamieniami sadzisz rosliny,jesli nie wiesz jakie daj znac,poszukam w mojej madrej ksiedze i napisze :occasion5:
Natka - 2007-05-04, 09:05

Skalniak to nic trudnego-najwazniejsze sa kamienie.

Tu takie 2 przyklady-wszystko zalezy od Twojej wyobrazni.

katarzyna - 2007-05-04, 09:41

Ale jakie rosliny sie nadaja na skalniak u mnie we wloszech,kiedy latem jest prawie susza?!
Natka - 2007-05-04, 10:04

Wszystkie rosliny iglaste ale nie tylko zobacz tu:
http://www.krzewy.pl/zestawienian6.htm

I tu:
http://ogrod-amat.webpark.pl/skalniak.php

matka - 2007-05-04, 10:46

Natka :occasion5:
katarzyna - 2007-05-04, 11:49

Dzieki dziewczyny ,o to mi chodzilo :occasion5:
gullviva - 2007-05-04, 18:52

skalniaki sa sliczne ... ja powinnam sobie zrobic zwlaszcza ze w skandynawi wiecjej kamieni niz roslin ..... wlasciwie te Natkowe skalniaki ladnie i lekko w zrobienu wygladaja moze cos pokombinuje latem ....
matka - 2007-05-05, 17:12

Dziewczyny ratunku!Musze kupic jakis skuteczny preparat na mszyce.Macie jakis sprawdzony srodek?W Pl kupowalam koncentrat,nie pamietam nazwy,rozcienczalam go z woda i rozpylalam,zadna mszyca nie przetrwala,tutaj w GB mam problem,jaki srodek kupic.
Natka - 2007-05-05, 17:15

matka, najlepiej zapytaj w sklepie to Ci doradza.
Tych srodkow jest tu naprawde duzo-a ja nawet nie wiem jak jest mszyca po angielsku :lol: :lol:
A na czym masz mszyce na rozy?

matka - 2007-05-05, 17:44

zaatakowaly mi lilie(ledwo slimaki na nich wytrulam)no i posmakowal im bob,mszyce po ang.to zielona mucha greenfly(chyba tak sie pisze)no i srodkow jest pelno fakt,dlatego nie wiem co wybrac.
Natka - 2007-05-05, 17:57

Ja jutro ide kupic sobie lilie i lawende bo beda w lidlu w promocji po 2.50 wiec tyle moge dac.
matka - 2007-05-05, 18:00

uwielbiam zapach lawendy,zobacze,moze u nas w lidlu podobna promocja? :occasion5:
gullviva - 2007-05-06, 11:07

Natka napisał/a:
matka, najlepiej zapytaj w sklepie to Ci doradza.

absolutnie ..jedno wiem ze te ekologiczne preparaty (co to u nas sprzedaja) sa dupowe ....najlepiej to taki "zacier" prawdziwy kupic raz psiknac miec z glowy ;)

matka - 2007-05-06, 12:19

no wlasnie o taki konkretny srodek mi chodzi,dzieki kobitki popytam w sklepie :occasion5: zaczynaja kielkowac mi mieczyki,dalie tez budza sie do zycia,nie jest zle,moze jednak jakies kwiaty beda :occasion5:
Natka - 2007-05-06, 15:45

Kupilam i juz zasadzilam.
Nie bylo wyboru w kolorach wiec jest jaka jest czyli zolta.

matka - 2007-05-06, 17:43

Ja tez takie chce :occasion9: moje sa takie same tylko biale,ale dopiero liscie maja i zawiazki kwiatow,zakwitna moze za miesiac,plyn na mszyce kupilam,to moze lilie przezyja :occasion5:
Juta - 2007-05-06, 22:37

witam najserdeczniej na swiecie.
Ja w moim obsypanym kamieniami ogrodeczku mam juz 3 skrzynki(wykonane przez mojego osobistego malza) i rosna w nich bratki i petunie.
Poza tym mam w doniczkach(najwiekszych jakie udalo mi sie kupic) kamelie i klematis(od zaprzyjaznionej irlandki),no i oczywiscie bluszcz.
Wczoraj kupilam tez flance pomidorow i bede sie bawila w ogrodniczke

gullviva - 2007-05-31, 16:51

a ja wam pokaze moja rabate .... tam wlasciwie sa kwitnace kwiaty i nawet kwitna ale tylko kupe zielska widac :pottytrain2:

i ten kwiatek pnacze ..kurna zapomnialam jak sie nazywa :-/

a to ,mam w doniczkach

gullviva - 2007-05-31, 16:56

glupoty wyszly w tamtym poscie ....troche mi sie za szybko wyslalo .....
a tu zdjecia
to w doniczce:

:

a to..... to tez kwiatek ;) :grin:

matka - 2007-05-31, 17:01

gullviva napisał/a:
i ten kwiatek pnacze ..kurna zapomnialam jak sie nazywa
patrze i pnacza nie widze ale reszta imponujaca,tylko tak zastanawiam sie czy to difenbachie czy inne kwiaty?Te ktore rosna naokolo :occasion5: i maja kolorowe listki
matka - 2007-05-31, 17:10

no teraz to widze piekne fuksje ulanki i przepieknego clematisa :occasion5:
troche sie zniechecilam bo moje kwiatki sa pozywieniem sama nie wiem dla kogo,w nocy cos lazi i zre...a moze w dzien,bzy przekwitly juz dawno ale na szczescie inne rosliny ktore mam w ogrodku(stan zastany)zaczynaja kwitnac.I tak wczoraj odkrylam,ze pnacze,ktore mnie bardzo zaintrygowalo jest passiflora(po polsku meczennica)bardzo ciekawe pnacze,jego kwiaty sa porownywane do korony cierniowej Jezusa,kiedys wkleje zdjatko,w polsce usilowalam meczennice hodowac ale z marnym skutkiem,polecam wam to pnacze,kwitnie w roznych kolorach przez cale lato :occasion5:

paputka - 2007-05-31, 17:43

rada na slimaki ktore zra wszystko...

postawic na noc puszke z piwem...podobno leza jak glupie...puszka nie musi byc cala :occasion5:

gullviva - 2007-05-31, 18:05

paputka, u nas tez mowia ze piwsko na slimaki dobre :grin: ....

ale prawda ze slimak ( zwlaszcza te bez muszli....a juz ni emowie o mordercach z Hiszpanii ;) ) moga zezrec wszystko ....
zpsikaj wszystko czyms przciw insektom i innym fruwajacym szkodnikom....i wystaw miseczki z piwem to sie slimaki potapia ;) ...a jak nie to bedziesz mogla bydlakow zebrac w kupie i ZAMORDOWAC z zimna krwia ;) :grin: ...albo wyrzucic gdziesz z dala od ogrodu ......

a to pnocze to wlasnie klematis :grin: zaboga nie mogla m sobie przypomniec jak sie bydle nazywa a zakwitl naprawde ladnie w tym roku ....

Natka - 2007-05-31, 18:06

Wczoraj zakupilam 2 roze-czerwona i cherbaciana z tych malych.
Pantofelnik juz stracil kwiaty zobaczymy wiec jak przezimuje i co z niego bedzie na drugi rok.
A i 10 bluszczy walnelam pod plot niech sie pna i zaslonia te pokrzywska ktore rosna za plotem.

katarzyna - 2007-05-31, 18:10

Pamietacie jak was sie pytalam o hibiskusa,no wiec z moich trzech przezimowal tylko jeden,ale to dlatego,ze ich nie poprzykrywalam.Teraz kupilam jeszcze jednego i juz chociaz wiem jak go chronic
Natka - 2007-09-08, 20:38

matka, po liliach zostaly tylko suche badyle.
Co z nimi zrobic-wyrwac czy zostawic?

MałaMi - 2007-09-08, 21:52

Natka ,ja miałam lilie w donicach w zeszłym roku..gdy przekwitły zostały jak u ciebie same badyle..Zawinełam w reklamówke i postawiłam w rogu balkonu..Jakiez było moje zdziwienie gdy na wiosne (przypomniałam sobie o tej relkamówce jak robiłam porzadki na balkonie)ujrzałam w środku pełno młodych łodyzek i listków.. Tym o to sposobem miałam kwiatki i w tym roku. :) Ciekawe czy za rok też mi zakwitną?
Natka - 2007-09-08, 22:02

MałaMi, ja mam w ziemi i mam nadzieje ze za rok znow cos z nich bedzie.
Tylko nie wiem co z tymi badylkami.
Nie to ze mi przeszkadzaja tylko moze trzeba je oderwac.

MałaMi - 2007-09-08, 22:04

Weż je może poprzycinaj,tak troszke nad ziemia ..tak mi sie wydaje..moje były połamane
matka - 2007-09-08, 23:11

Natka napisał/a:
Nie to ze mi przeszkadzaja tylko moze trzeba je oderwac.
pisalam ci przeca na gg,pewnie i tak juz odpadly same,sorki,ze nie odpisalam tez tutaj ale jakos mi temat uciekl
Natka - 2007-09-08, 23:22

matka, znowu bredzisz?
Przeciez dzis pytalam o to dopiero.
matka napisał/a:
pewnie i tak juz odpadly same,

Nie odpadlo tylko stercza takie suche patyki.
Tys mi pisala dawno na GG ze jak przekwitnie to nie ruszac a jak zeschnie to nie wiem co z tym.

matka - 2007-09-08, 23:28

Natka napisał/a:
Przeciez dzis pytalam o to dopiero.
alem slepa,a badylki jak suche mozesz urwac,nie maja juz zadnego znaczenia,te lilie,ktore kupilas wygladaja mi na wieloletnie,nic z nimi nie robisz,w przyszlym sezonie zakwitna znowu,za 2 czy 3 lata mozesz przesadzis,ale niekoniecznie
Natka - 2007-09-08, 23:29

No nareszcie zagadalas jak czlowiek :occasion5:
matka - 2007-09-08, 23:33

Natka napisał/a:
No nareszcie zagadalas jak czlowiek :occasion5:

sie rozumie,okulary se wlozylam :occasion5:

COFFEE - 2007-09-11, 11:05

w Pl mam piekny duzy ogrod

tu niestety wszedzie skaly i strome skarpy
w domu w ktorym tu jestem chwilowo nie ma ogrodu tylko kamienna skarpa
za to tu w walii masz od liku kamieni roznego rozmiaru i pieknie wymytych od potokow...z tego mozna robic skalniaki...a ludzie robia ploty a nawet buduja domy z tego
takie kamienne murki "na staro" bardzo mi sie akurat podobaja

marzy mi sie wynajac dom z ogrodkiem, w ktorym zostane na dluzej i chociaz jakies donice z kwiatami posadze...ale wlasnie musze wiedziec ze to ten n dluzej...na razie siedze na walizkach

ale wkleje potem foki murkow walijskich :occasion5:

to nasz ogrodek w PL

matka - 2007-09-11, 11:48

Coffee,nie da sie zobaczyc ogrodka w pl
COFFEE - 2007-09-11, 11:52

no nie wiem...wklejalam fotki... :protest:
a tu murek z walii a bedzie ich potem mzoe wiecej
Cytat:
http://img337.imageshack.us/my.php?image=dscn7989px2.jpg

COFFEE - 2007-09-11, 11:52

boze jaka jestem :protest: :sign3:

COFFEE - 2007-09-11, 11:53

wstawiam tu przez Img ale nie wchodza fotki nie wiem dlaczego

matka - 2007-09-11, 11:54

COFFEE napisał/a:
wstawiam tu przez Img ale nie wchodza fotki nie wiem dlaczego
o mnie nie pytaj,nie kompowa jestem
Aga28 - 2007-09-11, 12:01

Coffee czy to to?
matka - 2007-09-11, 12:02

Coffee poszla juz chyba
matka - 2007-09-11, 14:08

pare zdjec z mojego starego ogrodka
matka - 2007-09-11, 14:11

next
katarzyna - 2007-09-11, 15:31

matka, podoba mi sie i tak zielono
matka - 2007-09-11, 15:37

katarzyna napisał/a:
matka, podoba mi sie i tak zielono
dzieki ,na poczatku jak tutaj przyjechalam bardzo brakowalo mi mojego ogrodka,ale juz sie pogodzilam,moze kiedys w uk zakwiecic kawalek ziemi mi sie uda
Aga28 - 2007-09-11, 16:10

u nas narazie to nie mozliwe bo caly "ogrod" wielkosci naparstka mam wysypany kamykami
dorciaw - 2007-10-01, 09:57

A ja w czoraj zasadziłam w ogródku cebulki krokusów, tulipanów, narcyzów i hiacyntów.
Zobaczymy co mi na wiosnę wyrośnie.

Nekroskop - 2007-10-08, 10:36

Chcialabym posadzic sobie w skrzynkach wrzos. Czy wiecie jak toto cudo obrabiac, czy jest trudny w utrzymaniu, jakiej ziemi mu trzeba? Bo ja totalny antytalent ogrodniczy jestem chociaz kwiaty i zielonosc uwielbiam :flower: :flower:
MamaPodziomka - 2007-10-08, 10:42

Z tego co pamietam wrzos skomplikowany nie byl, trudno bylo to ususzyc ;) ;) ;)
Nekroskop - 2007-10-08, 11:02

MamaPodziomka napisał/a:
Z tego co pamietam wrzos skomplikowany nie byl, trudno bylo to ususzyc ;) ;) ;)

:grin: oki, to chyba sie zdecyduje.

matka - 2007-10-08, 13:47

roznie to bywa z wrzosami,najlepiej poczytaj to:
ABC - gdzie posadzić wrzosy, jaką lubia glebę, w jakim sąsiedztwie czują się najlepiej.
Stanowisko

Najlepiej rosną w miejscu ciepłym, zacisznym ale dobrze nasłonecznionym, w cieniu ich pędy stają się wybiegnięte, rośliny gorzej kwitną i są bardziej podatne na choroby grzybowe.

Gleba

Przygotowanie odpowiedniego podłoża przed posadzeniem wrzosów w ogrodzie to połowa sukcesu w ich uprawie. Powinno być przepuszczalne, raczej suche, piaszczyste no i przede wszystkim zdecydowanie kwaśne o pH 3,5-4,5 (dla wrzośców niekoniecznie). Wrzosy nie tolerują wapnia w glebie oraz ciężkiej, gliniastej i podmokłej ziemi. Wystarczy, że ich korzenie postoją w wodzie przez kilka godzin a wiele z nich zacznie gnić i chorować. Jeśli planujemy założyć wrzosowisko a mamy w ogrodzie nieprzepuszczalnej glebę, musimy koniecznie wykonać miejscowo drenaż.
Stanowisko

Najlepiej rosną w miejscu ciepłym, zacisznym ale dobrze nasłonecznionym, w cieniu ich pędy stają się wybiegnięte, rośliny gorzej kwitną i są bardziej podatne na choroby grzybowe.

Gleba

Przygotowanie odpowiedniego podłoża przed posadzeniem wrzosów w ogrodzie to połowa sukcesu w ich uprawie. Powinno być przepuszczalne, raczej suche, piaszczyste no i przede wszystkim zdecydowanie kwaśne o pH 3,5-4,5 (dla wrzośców niekoniecznie). Wrzosy nie tolerują wapnia w glebie oraz ciężkiej, gliniastej i podmokłej ziemi. Wystarczy, że ich korzenie postoją w wodzie przez kilka godzin a wiele z nich zacznie gnić i chorować. Jeśli planujemy założyć wrzosowisko a mamy w ogrodzie nieprzepuszczalnej glebę, musimy koniecznie wykonać miejscowo drenaż.

matka - 2007-10-08, 13:53

wiecej informacji o wrzosach tutaj:
http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72078,3231496.html

Nekroskop - 2007-10-08, 21:35

matka, :notworthy: dzieki!
matka - 2007-10-08, 23:03

Nekroskop napisał/a:
matka, :notworthy: dzieki!
a niech rosna...kocham wrzosy :occasion7:
MamaPodziomka - 2007-10-09, 09:47

Ja poszlam na latwizne, moje to byly wrzosce, kupilam im worek ziemi specjalnie dla wrzosow, powsadzalam w skrzynki i nawet mi sie dobrze trzymaly, a ja pomimo, ze zielenstwo uwielbiam to dobrej reki nie mam niestety. Ciagle mi cos zgnije, albo sie zasuszy ;)
Agata - 2007-10-09, 16:59

MamaPodziomka napisał/a:
a ja pomimo, ze zielenstwo uwielbiam to dobrej reki nie mam niestety. Ciagle mi cos zgnije, albo sie zasuszy

Ciekawe skąd ja to znam :) , tak jakby ktoś o mnie pisał. Za to mój Ony potrafi jakimś cudem chyba naprawić prawie wszystkie moje błędy, więc jakieś roślinki się czasami w naszym donku pojawiają :) . Za to muszę się pochwalić, ba w tym roku jadłam nawet truskaweczkę z własnej skrzyneczki, fakt że była tylko jedna, ale mam nadzieję że na nowym mieszkanku przesadzę te truskaweczki do ziemi i będzie ich więcej, jak się udadzą to zaproszę na kluski z truskawkami (tych co lubią takie fajne jedzenie :) ).

Natka - 2007-10-09, 18:46

W moim ogrodeczki nadal pieknie kwitna roze i gerbery :)
I cztery inne gatunki kwiatow ktorych nazw nie znam :(

matka - 2007-10-09, 19:43

Natka napisał/a:
I cztery inne gatunki kwiatow ktorych nazw nie znam :(
wklej fotki,moze sie dadza rozpoznac...
Natka - 2007-10-09, 20:11

matka napisał/a:
wklej fotki,moze sie dadza rozpoznac...

Nie moge bo memory mam full.
Chyba ze jutro w dzien zrobie zdjecia Natki fonem :)

A mi nie o nazwy chodzi tylko sie dziwie ze jeszcze kwitna :)

matka - 2007-10-09, 20:27

Natka napisał/a:
A mi nie o nazwy chodzi tylko sie dziwie ze jeszcze kwitna :)
no to swietnie ze kwitna,pozycz koniecznie tego fona
dorciaw - 2007-10-10, 11:34

u mnie w ogródku tez kwitna kwiatki jeszcze.
Ale napiszcie jak pozbyc sie mchu, z trawy to wiem, bo są różne środki, ale tam gdzie kwiatki to czym, boję się ze jak posypie tym środkiem do trawy to kwiatki się zmarnują, śliwka i jabłka padną. Jak sie pozbyć tego paskudztwa.

matka - 2007-10-10, 13:32

dorciaw napisał/a:
Ale napiszcie jak pozbyc sie mchu
a dlaczego chcesz sie go pozbyc?
dorciaw - 2007-10-10, 13:36

chce posadzic truskawki w tamtym miejscu
Belgarath - 2007-10-10, 13:39

napalm
matka - 2007-10-10, 21:28

dorciaw napisał/a:
chce posadzic truskawki w tamtym miejscu
mysle,ze mech nie przeszkodzi,zapobiegnie zarastaniu chwastami wiec bedzie dzialal na plus,ale mech raczej chyba w wilgotnych miejscach rosnie a truskawkom to chyba nie bedzie sluzyc.
Natka - 2007-10-14, 21:04

No to wklejam te co mi jeszcze kwitna a nazyw nie znam :)

Roze to znam ale sliczna jest wiec sie chwale :P

gullviva - 2007-10-21, 10:38

Natka te takie zolte to i ja mam ( ale nie begonia te inneznam nazwe po szedzku nie wiem jak sie nazywaja po polsku :oops: ) :-D i tez jeszcze kwitan sa super te kwiatki ( pomijajac ich zapach) kwietna do duzych mrozw i slimaki mi ich nie zerzarly a to znaczy ze pewnie nie lubia bo u nas bylo zatrzesienie slimakow w tym roku ......

Matka dopiero teraz zaobaczylam twoje kwiaty mialas ogrmonie kwitnocy ogrod tego lat a !!! slicznie

miriam - 2007-10-21, 14:24

Natka, sliczne masz kwiaty :love7:
Dla mnie to fioletowe to nic jak kapusta tylko ogrodowa :P
Widze cos podobnego do kaktusa, ale przyznaje szczerze, ze nie znam nazw :oops:
Eh fajnie taki ogrodek miec, w moim mama kwiaty sadzi, ja nawet nie wiem jakie :(

A, ja chce sobie kupic zyworodke lecznicza, czyli pierzasta.
I wkurzam sie, bo jest tego z 30 gatunkow, jedna do drugiej podobna, a u nas nie pisze czy to to lecznicze czy nie ;)
W kazdym badz razie przy okazji odkrylam, ze jeden z kaktusow mojej corki leczniczy jest :) , dlatego rosnie nawet jak mu lisc odpadnie :P
Polatam sobie za ta zyworodka, moze kupie wlasciwa, a jak kupie to tesciowej dam, niech sie leczy naturalnie :-D
A, jak nie znajde, to moze Carmen predzej czy pozniej do domu przytaszczy, ona fanka kwiatow jest , i ma reke bo w jej pokoju nie usychaja :lol:

Natka - 2008-03-03, 21:32

Uschla mi wierzba placzaca ktora mialam z przodu w ogrodku.
Wiec kupilam dzis w to miejsce rododendron o taki:

matka - 2008-03-03, 22:02

sliczny,ja tez przymierzam sie do kupienia roslinek,chce mi sie chociaz namiastki mojego polskiego ogrodka.wyczytalam w ulotce z lidla,ze slimaki kochaja piwo i leza do niego jak glupie.postawie wiec jakis pojemnik i bede lapac.rosliny wprawdzie mam zamiar posadzic w donicach.do gruntu prosto pojda jedynie nasturcje i tagetes(smierdziuchy)ktore odstraszaja slimaki.
matka - 2008-03-03, 22:04

aaa,zapomnialam,kupilam ostatnio kamelie rozowo kwitnaca ale jeszcze nie ma swojego miejsca ,musze ziemie kupic i posadzic do duzej donicy
dorciaw - 2008-03-03, 22:43

matka jest taki specjalny proszek na slimaki - takie granulki. Kupiłsm już sobie, w tamtym roku, tez próbowałam piwem, trochę ich tam wpadło, ale sąsiad sypnął mi tymi granulkami i wsztskie zniknęły.
angel - 2008-03-03, 23:36

ja jeszcze kupilam proszeczek na pin...lone motylki ... psia ich mać :protest: :protest: :protest: :protest:
Natka - 2008-03-04, 08:54

Skad Wy te gady macie w ogrodkach to ja nie wiem.
U mnie to nawet latem much nie ma.

katarzyna - 2008-03-04, 09:42

czy ktoras z was zna sie na dracenie?
angel - 2008-03-04, 10:04

Natka, mieszkam na wsi, miałam nie dość że motylki to gniazdo trzmieli podziemnych, gniazdo os oraz tabuny ślimaczków. Mam też bezpańskie koty ...
matka - 2008-03-04, 17:12

katarzyna napisał/a:
czy ktoras z was zna sie na dracenie?
a o co chodzi?
ja probowalam granulkami,ale problem w tym,ze slimaki po tych granulkach wygladaja malo przyjemnie(i jak taka padline zebrac i wyrzucic?)dlatego przestawiam sie na donice i mam slimaki w dxxxx!

ikusia - 2008-03-06, 13:34

ja ślimaki też proszkiem potraktowałam jak mi poobgryzały kwiatki w hiacyntach paskudy jedne ..mamy kotka a ta skubanicha zaczeła mi się w kwiatkach załatwiać jak by żwirku w domu nie miała, więc położyłam skórki z pomarańczy(działa) tylko mały efekt uboczny ślimaki do tego lezą. potrzebuję tylko coś na mszyce.

macie cos ,może być ekologiczne :)

angel - 2008-03-06, 17:23

ikusia wsie robalobojcze fajne preparaty teraz b&q ma na promocjach :)
angel - 2008-04-04, 09:29

kfiatuchy mi powyłazili ... jak wrócę z wojaży to pewnie zakwitną :)

Aktualnie jestem w trakcie robienia miejsca na auto - zsypuję kamyki, zrobię ogrodzenie ... a wtedy ew coś koło płotka obsadzę żeby było ładniej :)

Nekroskop - 2008-04-04, 09:32

W tym roku powoli spelniam swoje ogrodnicze marzenia:)
Mam kawalek ogrodka przy domu ktory wynajmuje wiec co mi tam szkodzi,posadzilam bratki,kwiatki (jakies gotowce) irysy i dalie. Reszte sadze w doniczki, do drugiego ogrodka z tylu domku.I tu mam pytanie, w czym posadzic kabaczki,dynie i patisony??? Wysialam juz w domu nasionka,za jakies 2 tyg musze juz sadzonki wsadzic.No wlasnie tylko gdzie? Mosze mi jakas ogrodniczka doradzi czy one potrzebuja duzo przestrzeni,miejsca tak jak na tradycyjnej grzadce w warzywniaku? Czy wystarczy duza donica i wtedy tam posadzone rosly by sobie "lezac" jakby na doniczce,a z czasem i po za nia na podlodze (mam patio z desek) Uda sie to???
Aha u nas widzialm w lidlu nasiona arbuza i melona, ciekawe jak taka roslinka wyglada jak rosnie? Hmmm moze sie skusze? Mialyscie kiedys arbuza w hodowli?

Natka - 2008-04-04, 16:15

Nekroskop napisał/a:
I tu mam pytanie, w czym posadzic kabaczki,dynie i patisony???

Dynie:
Jest to spore warzywo - największe okazy dyni olbrzymiej mają pędy o długości sięgającej 10 m i owoce o wadze do 50 kg.
Kabaczki:
Spożywa się je w stanie niezupełnie wyrośniętym, najlepiej gdy osiągną długość 25 cm.
Patisony:
Patisony są różnej wielkości: od 10 do ponad 20 cm średnicy.
Nie wiem czy doniczka to odpowiednie miejsce dla tych warzyw.

Nekroskop napisał/a:
Aha u nas widzialm w lidlu nasiona arbuza i melona, ciekawe jak taka roslinka wyglada jak rosnie?

Uprawa arbuza:
Dla prawidłowego wzrostu i rozwoju arbuzy wymagają rejonów o ciepłym klimacie. Optymalna temperatura powietrza dla tej rośliny wynosi 21–29°C (minimum 18°C). Ważna jest również temperatura gleby, którą możemy podnieść przykrywając powierzchnię czarną folią lub innym materiałem do ściółkowania.
Kawon dobrze rośnie na glebach próchnicznych, o pH 5,5–6,0, bogatych w składniki pokarmowe. Dobrze udaje się po roślinach motylkowych oraz po warzywach kapustnych i psiankowatych. Wymaga nawożenia organicznego w postaci dobrze rozłożonego obornika w ilości 40–60 ton na hektar. Orientacyjne dawki nawozów mineralnych na l hektar to 150 kg N, 80–100 kg P i 200–250 kg K. Jest to roślina wrażliwa na chlor, dlatego też powinno się podawać jej formy siarczanowe nawozów potasowych.

Uprawa dyni:
Ze względu na swoje pochodzenie dynie są roślinami ciepłolubnymi. Najlepiej rosną w miejscach osłoniętych od wiatru i nasłonecznionych. Gleba, na której są uprawiane, powinna być przepuszczalna i żyzna, o pH 5,8–6,6, nawieziona w roku poprzedzającym sadzenie dobrze rozłożonym obornikiem lub ziemią kompostową. Dynie źle znoszą przygruntowe przymrozki i przesadzanie. W związku z tym produkuje się doniczkowaną rozsadę w szklarni lub późną wiosną (w drugiej połowie maja) sieje nasiona na miejsce stałe. W produkcji rozsady zaleca się siew w połowie kwietnia do palet wielodoniczkowych w lekkie podłoże, na przykład substrat torfowy. W temperaturze 18–20°C pierwsze siewki wyrastają po upływie 10–14 dni. Następnie rośliny pikuje się do doniczek 9–10-centymetrowych, a temperaturę obniża do 12–14°C. W połowie maja rozsada dyni jest gotowa do sadzenia w polu. Rozstawa powinna być duża — według zaleceń amerykańskich, ma wynosić 75–100 cm (w rzędzie) x 2–2,5 m (między rzędami). Do zasilania roślin — w miesiąc po sadzeniu rozsady — polecane są mieszanki nawozów, w których proporcja N : P : K równa się 5 : 10 : 5 (ok. 0,9 kg/100 m2). Takie same nawozy, w dawce dwukrotnie większej mogą być wykorzystane do przedwegetacyjnego wzbogacenia gleby. Dynie mają płytki system korzeniowy i duże zapotrzebowanie na wodę, toteż niezbędne jest regularne nawadnianie plantacji w okresach suchych, szczególnie podczas kwitnienia oraz zawiązywania się owoców. Podlewanie trzeba natomiast ograniczyć późnym latem, aby przyspieszyć dojrzewanie owoców. Okres wegetacji ozdobnych dyń wynosi średnio 120–140 dni, przy czym temperatura optymalna dla wzrostu i rozwoju tych roślin to 20–30°C (nigdy nie powinna spadać poniżej 10°C). O plonie owoców decyduje, poza wymienionymi czynnikami, także obecność pszczół, które zapylają kwiaty. Korzystne jest więc umieszczanie uli na produkcyjnych plantacjach dyń (co najmniej 2 szt./ha). Z chorób największym zagrożeniem w uprawie dyni jest mączniak prawdziwy, zwłaszcza dla siewek, które zaleca się profilaktycznie opryskiwać 2-, 3-krotnie co 7 dni roztworem preparatu Saprol 190 EC (0,15%).

Jak by nie patrzec to raczej warzywniak wskazany.

Nekroskop - 2008-04-04, 16:39

Natka napisał/a:
Jak by nie patrzec to raczej warzywniak wskazany.
zakupilam dynie ozdobna,licze wiec ze nie bedzie az taka wymagajaca jak ta jadalna :) No i pocieszam sie tu cyt, ze dynie maja slaby system korzeniowy ,wiec powinny sie zmiescic w najwiekszej donicy (chyba) :)
A z arbuza to jednak zrezygnuje...Natka, dzieki za info :)

Natka - 2008-04-04, 17:29

Nekroskop napisał/a:
zakupilam dynie ozdobna

Ale one tez sa duzych rozmiarow.

Nekroskop, ale sprobuj w tej donicy co Ci szkodzi-sprobowac trzeba.
I pochwal sie co Ci z tego wyrosnie.

Nekroskop - 2008-04-04, 20:27

Ony bedzie mial zadanie! Skrzynie pokazna mi zmontuje,tam je posadze :) Mam juz sadzonki, teraz je hartuje na dworze po troszku, a jak skrzynia bedzie to sie posadzi. No i oczywiscie ze sie pochwale jesienia, jak cos sie urodzi :)
Natka - 2008-04-04, 23:08

Nekroskop napisał/a:
Skrzynie pokazna mi zmontuje,tam je posadze

Dobry pomysl-a sprobowac trzeba na przyszlosc juz bedzie doswiadczenie.

dota2 - 2008-04-05, 23:59

Nieśmiało wchodzę na ten wątek ponieważ, nie jestem "ogrodniczką" ale bardzo lubię kwiaty cięte, doniczkowe i ogrodowe. Te pierwsze mogę mieć w dużych ilościach, tych drugich raczej nie mam ze względu na Natkę (alergia), a te trzecie....no mam parę wysianych, a mianowicie: lwie paszcze, maciejka, astry, sanwitalia rozesłana, smagliczka, lobelia zwisła, chciałam jeszcze posadzić słonecznik ozdobny ale on wymaga gleby żyznej a ja mam taką gliniastą i raczej nie żyzna, a nie wysieję go do doniczek jak pozostałe kwiatuszki :( . Wysiałam również pietruszkę naciową (chociaż to nie kwiatek). A z kwiatów ma jeszcze: tzw. goździki kamienne, bratki, prymulki.
dorciaw - 2008-04-06, 00:21

Dotka, ale mnie teraz zastrzeliłas, dużo masz tych kwiatków - w doniczkach je wszystkie posadziłas? Czy kopałas ziemie przed czy za domkiem?

Ja mam róze, bratki, tulipany, narcyzy, maciejka wysiana, surfinie, pelargonie, lilie, azalie i prymulki przed domem w donicach i jeszcze cos tam wysiałam ale nazw nie pamietam. Aha przy płocie zasadziłam fasole ozdobna i drabinki sa na płocie, zeby miała sie po czym pnąc.
I jeszcez skalniak rośnie mi w ogródku, który własnie niedługo bedzie miał piękne rózowe kwiaty
Z warzyw wysiałam rzodkiewka, kabaczka, koperek, sałatę i dynię, ale nie wiem czy cos wykiełkuje bo nasiona były zasuszone z mojej dyni hallowenowej.
W ogrodzie rosna mi tez dwie jabłonie i jabłuszka są pyszne oraz śliwka.

dota2 - 2008-04-06, 00:53

dorciaw napisał/a:
ale mnie teraz zastrzeliłas, dużo masz tych kwiatków
no chyba żartujesz :) ...zresztą to nie ważne czy dużo czy mało tylko aby coś z nich było.
dorciaw napisał/a:
Czy kopałas ziemie przed czy za domkiem?
gdybym miała ziemię to bym może ją skopała, ale tam praktycznie sama glina (przynajmniej z tyłu, bo tam wbijałam łopatkę)
Nekroskop - 2008-04-06, 08:14

hej,hej ogrodniczki :)
dota2 napisał/a:
chciałam jeszcze posadzić słonecznik ozdobny ale on wymaga gleby żyznej a ja mam taką gliniastą i raczej nie żyzna, a nie wysieję go do doniczek jak pozostałe kwiatuszki :(
u mnie ten sam problem, gliniasta ziemia, wiec w doniczkach sadze wszystko. Nasionka slonecznika wysialam tydz, temu w domu w malych pojemniczkach, teraz mam juz malitkie sadzonki, ktore posadze w metalowych wiadrach- najwiekszych jakie kupie. Moze cos tedy dotka? Posadzic mozna we wszystkim:) Kupilam ksiazke o tym temacie, w czym (oprocz) doniczek sadzic kwiaty...Pomysly niektore sa zaskakujace! Np, stara taczka a w niej kaskady kwiatuszkow i pnaczy, wspomniane juz wiaderka, stare garnki(bardzo mnie sie to spodobalo) ,kolorowe opony samochodowe, a nawet hihihi puszki po piwie.W sumie kazdy pojemnik sie nadaje,nalezy tylko pamietac o nawierceniu w dnie dziurek ,coby woda swobodnie odplywala.
Ja w tym roku zaszalalam z cebulamu: wysadzilam frezje, lilie,mieczyki, dalie(uwielbiam je),irysy i inne ktorych nazw nie pamietam,ale cebulowe w kazdym badz razie.
No i dynia ozdobna, kabaczki i patisony, ale te czekaja az mi Ony skrzynie na warzywniaka zrobi.
:slonko2:

Natka - 2008-04-06, 10:36

dota2 napisał/a:
Nieśmiało wchodzę na ten wątek ponieważ, nie jestem "ogrodniczką"

A Ty myslisz ze ktoras z nas jest??
dota2 napisał/a:
ale bardzo lubię kwiaty cięte, doniczkowe i ogrodowe

I to wystarczy :)
dota2, jesli moge cos doradzic to daj sobie spokoj z kwiatkami z nasion.
Jesli dopisze Ci szczescie "cos" z nich bedzie ale bardziej prawdopodne ze wywalilas kase w bloto.
Ja kupuje sadzonki i wtedy jestem pewna ze to mi porosnie i da oko pocieszyc swym wygladem.
Najlepiej kupowac odmiany wieloletnie.

Natka - 2008-04-06, 10:41

Nekroskop napisał/a:
Np, stara taczka a w niej kaskady kwiatuszkow i pnaczy,

Mialam tak w Polsce,w roznych znalezionych w domu i kolo domu przedmiotach kwiaty.
W beczkach drewnianych w korytach kamiennych w taczce w srutowniku.
I sama sobie wymyslilam takie oryginalne donice :lol:

dorciaw - 2008-04-06, 11:25

Nekroskop napisał/a:
kolorowe opony samochodowe

super pomysł, mam akurat dwie stare opony, których jeszcze sie nie pozbylismy, a jak zrobić w nich dno? i czym to pomalować
Natka napisał/a:
doradzic to daj sobie spokoj z kwiatkami z nasion.

i to chyba prawda, w ubiegłym roku posiałam nasiona kwiatków i wyrosły mi teraz wszedzie, szukałam po całym ogrodzie i przesadzałam - ale w tym roku maciejke tak zasiałam, bo tutaj sadzonek nie kupisz - a ona tak cudnie pachnie wieczorami

Nekroskop - 2008-04-06, 12:05

dorciaw napisał/a:
super pomysł, mam akurat dwie stare opony, których jeszcze sie nie pozbylismy, a jak zrobić w nich dno? i czym to pomalować
dno sie samozrobi :) kladziesz opone na ziemi, wsypujesz ziemie i gotowe. Nawet jak korzenie przejda w ziemie to chyba nic sie nie stanie? No chyba ze chcesz to przenosic to bedzie problem tak bez dna :) A moze wlozyc tam jakos (nie wiem jak) stary garnek, miske albo inne cus, jesli ci to dno bedzie potrzebne.Ale chyba lepiej znalezc na te opony juz stale miejsce, posadzic wieloletnie kwiaty i niech rosna sobie pieknie i kolorowo.
Ja maluje zwykla farba olejna wszystkie graty co mi sie pod pedzel napatocza, mam teraz taka oczojebna niebieska,fanie wyglada :) A nawet jak farba z czasem odprysnie to tez dobrze :) W tej ksiazce jest opona pomalowana na rozowo :) Wyglada extra!

dorciaw - 2008-04-06, 12:17

no własnie chciałam te opony postawic na panelach, ale chyba nie da rady - także zostaje trawnik. Jak zrobi sie tylko cieplej, to biorę się za malowanie tych opon. Zobaczymy jaki bedzie efekt.
A taakie taczki z kwiatemi też mi się bardzo podobaja, ale nowe w sklepie są drogie - widziałm takie fajne drewniane.
Mam pomysł na fajny płotek z szafy Julki, ale to musi być ładna pogoda.

Nekroskop - 2008-04-06, 12:29

Tak to mniej wiecej wyglada...
Nekroskop - 2008-04-06, 12:36

dorciaw napisał/a:
A taakie taczki z kwiatemi też mi się bardzo podobaja, ale nowe w sklepie są drogie
w argosie sa po 30e a moze i taniej gdzies sie znajdzie :) Ja sie napalilam na taczke, mam stara, po remontach zostala ale cala uwalona cementem wiec brzydka, a skrobac mi sie nie chce :)
dorciaw napisał/a:
Mam pomysł na fajny płotek z szafy Julki, ale to musi być ładna pogoda.
no uchyl rabka tajemnicy :) opowiadaj jaki bedzie, no i koniecznie zdjecia przed hihi i po :)
dorciaw - 2008-04-06, 12:43

Nekroskop napisał/a:
opowiadaj jaki bedzie, no i koniecznie zdjecia przed hihi i po

teraz wyglada jak szafa, taka w argosie z płóciennymi bokami i przodem. Ale jest z drewnianych listewek - które mozna super wykorzystać.
Dzięki za zdjęcia tych opon, sa niesamowite. Musze koniecznie zrobic swoje.

dota2 - 2008-04-06, 18:21

Natka napisał/a:
jesli moge cos doradzic to daj sobie spokoj z kwiatkami z nasion.
Jesli dopisze Ci szczescie "cos" z nich bedzie ale bardziej prawdopodne ze wywalilas kase w bloto.
Ja kupuje sadzonki i wtedy jestem pewna ze to mi porosnie i da oko pocieszyc swym wygladem.
Natka niestety za późno!!!! Nasiona wysiane...jak będę miała kwiatowy plon to będę sie cieszyć a jak nie...to w przyszłym roku kupię tylko i wyłącznie sadzonki :)
Moi rodzice mają ogród działkowy i wszystko mają z nasion :) wiem ,że tam jest Polska i inne warunki, a poza tym oni uwielbiają prace ogrodowe i może dlatego :)
Nekroskop napisał/a:
Nasionka slonecznika wysialam tydz, temu w domu w malych pojemniczkach, teraz mam juz malitkie sadzonki, ktore posadze w metalowych wiadrach- najwiekszych jakie kupie.
tez tak myślałam, ale pamiętaj, że słoneczniki nie lubią zmian miejsca (tak przeczytałam :) )
Natka - 2008-04-06, 18:33

dota2 napisał/a:
Moi rodzice mają ogród działkowy i wszystko mają z nasion

W Polsce tez mialam wszystkie roslinki z nasion i to ze swoich ale tu sie poprostu nie da.
A wogole to jak zbiore tu nasiona z kwiata to nic z nich nie wyrasta :(

dota2 - 2008-04-06, 18:37

Natka, no cóż zobaczymy :) ....Jakby co to mam prymulki, bratki i goździki....które już cieszą moje oczy ...a na przyszły rok kupię najwyżej tylko sadzonki...
Natka - 2008-04-06, 19:28

dota2 napisał/a:
Jakby co to mam prymulki, bratki i goździki....

dota2, dobre i to :)

Nekroskop - 2008-04-07, 12:12

Ja wysiewam kwiatki z nasion w domu ,zeby sie ladnie ukorzenily i pozniej przesadze do skrzynek, czesc nasionek wysialam wprost do gruntu i juz mi powschodzily :)
Tak ze z tymi nasionkami dota2, to sie nie martwmy na zapas.Napewno sie uda :)
Wysialam do wiszacych koszykow groszek pacgnacy (po ang slodki) I o niego sie martwie, bo cosik nie wylazi ( a nasionka z polski mam)... No zobaczymy latem co to mi sie uda :)

dorciaw - 2008-04-07, 12:29

Nekroskop napisał/a:
koszykow groszek pacgnacy (po ang slodki)

uff to słodki znaczacy pachnacy, super bo wczoraj kupiłam 6 sadzonek tego groszku ale było napisane słodki, a tu niespodzianka mam pachnacy.

Nekroskop - 2008-04-07, 12:52

no u nich tak sie nazwycha ten groszek, bo mam nasionka z polski i tutejsze i wlasnie tak maja przetlumaczona ta nazwe: slodki groszek :)
No i ja chyba tez sie zbiore i kupie sadzonki tego groszku, bo 2 tyg minelo a nic nie wylizlo.

dorciaw - 2008-04-07, 12:58

Nekroskop napisał/a:
kupie sadzonki tego groszku, bo 2 tyg minelo a nic nie wylizlo.
sa bardzo tanie w B&Q w jednej doniczce sa 6 czy 7b sadzonek - kosztowały tylko 1,45 - a sa już duże i super do wysadzenia. Ja je kupiłam specjalnie do tych opon.
Nekroskop - 2008-04-07, 13:01

dorciaw napisał/a:
sa bardzo tanie w B&Q w jednej doniczce sa 6 czy 7b sadzonek - kosztowały tylko 1,45
to to naprawde promocja fajniusia :occasion5:
dota2 - 2008-04-07, 16:14

Nekroskop napisał/a:
Tak ze z tymi nasionkami dota2, to sie nie martwmy na zapas.Napewno sie uda :)
masz rację :) no chyba, że koty dobiora się do wszystkich doniczek :(
dorciaw - 2008-04-07, 16:27

dota2 napisał/a:
no chyba, że koty dobiora się do wszystkich doniczek
Dotka jak sie dobiorą, to ja ci swoich uszczkne, ma mi wyrosnąc 5 rzadków maciejki, jak juz wzejszie sprezentuje ci pare sadzoneczek :occasion5:
dota2 - 2008-04-07, 16:43

dorciaw napisał/a:
Dotka jak sie dobiorą, to ja ci swoich uszczkne, ma mi wyrosnąc 5 rzadków maciejki, jak juz wzejszie sprezentuje ci pare sadzoneczek :occasion5:
Wiedziałam, że mogę liczyć na Ciebie :love7: :occasion5:
dorciaw - 2008-04-07, 16:50

juz mam dobra wiadomośc właśnie wróciłam z ogródka i tam juz w niektórych miejscach wzeszła maciejka.
Zastanawiam sie co to za kwiaty, mam ich zdjecie i nazwe, ale chciałabym wiedziec cos wiecej, ale nazwa ich tłumaczona na polski nic mi nie mowi stock i night phlox.

Natka - 2008-04-07, 17:03

dorciaw napisał/a:
night phlox

Tak wyglada-inna nazwa to Zaluzianskya.

Natka - 2008-04-07, 17:05

dorciaw napisał/a:
stock

A wiesz jak wyglada?
Moze to hortensja?

Albo jakas mieszanka kwiatowa.

dorciaw - 2008-04-07, 17:12

Natka napisał/a:
Zaluzianskya.

dzięki Natka
a stock ma mnóstwo kwiatków białych, rózówych, kremowych . Cos podobnego do gożdzika.
A moze jeszcze pomożesz mi w takiej nazwie mistyczna wiśnie lub tajemnicza wiśnia, mam tez obrazek, ale nie moge po przetłumaczeniu znalesc nic o nim
Aha przy stock jest jeszcze selectable i autumn hot cakes (ale to głupio brzmi po przetłumaczeniu)

Natka - 2008-04-07, 17:18

dorciaw napisał/a:
autumn hot cakes

Tak jak myslalam jest to mieszanaka kwiatow i sa tam wlasnie tez gozdziki :)

Stock Autumn Hot Cakes (Code 0553)
Versatile, fragrant, selectable flowers in a mixture of delightful colours. Great for cutting, mixed bedding and containers from spring to autumn. Halfhardy annual to height 30cm (12in) and spread 20cm (8in).

Tak wygladaja:

dorciaw - 2008-04-07, 17:21

Natka napisał/a:
jest to mieszanaka kwiatow i sa tam wlasnie tez gozdziki
Natka jestes wielka i to własnie tłumaczy dlaczego, mam rózne roslinki w ogrodzie a tylko jedna karteczke z nazwą stock.
dorciaw - 2008-04-13, 19:27

To efekt mojej pracy, opony pomalowane, kwiatki zasadzone. Dzięki Nekroskop za pomysł.
Nekroskop - 2008-04-13, 20:20

dorciaw napisał/a:
Dzięki Nekroskop za pomysł.
pomysl nie moj, ja go tylko pokazalam :) Ciesze sie ze sie cieszysz :occasion5: :occasion5: :occasion5:
Natka - 2008-04-26, 16:01

Kupilam dzis piekne kolorowe surfinie do doniczek wiszacych na zewnatrz.
Nekroskop - 2008-04-28, 10:10

Mam juz nasionka :) bede siac :)
:doping: :doping: :doping: :doping: :doping:

angel - 2008-04-28, 11:07

noooo to ja bede potem ogladac :)
Natka - 2008-04-28, 12:25

dorciaw, ja to musze sobie walnac taki plot jak Wy macie zebym nie musiala ogladac psow mojej sasiadki i ich gowien.

Moja lilia wylazla z ziemi :)
Ale pantofelnik byl tylko jednoroczny bo nie ma po nim sladu :(

dorciaw - 2008-04-28, 12:31

Natka napisał/a:
walnac taki plot jak Wy macie
fakt u mnie nie widac co sie dzieje za plotem u sasiadow
Wczoraj spryskalam sliwe przeciwko mszycom, zrobilam tak jak babcia mi powiedziała.

Ale wreszcie mi mieta od moje mamy wzeszła.

Nekroskop - 2008-04-28, 13:13

u mnie kwiatki wreszcie sie obudzily i rosna zdrowo (tfu tfu).
eksperymentuje tez ze szczepkami z krzewow, moze mi sie uda cos rozmnozyc :D Jak widze cos ladnego to "kradne" szczeke i do ziemi z nia. Narazie mam trzy krzaczki, zobacze czy sie przyjma :)

Nekroskop - 2008-04-28, 13:15

Nekroskop napisał/a:
"kradne" szczeke
szczeki nikomu jeszcze nie ukradlam hehe mam swoje zabki :) szczepki kradne :)
Juta - 2008-04-28, 16:20

Mnie pozostalo juz tylko kupic ziemie do szkrzynek.
Nasionka mam:groszek pachnacy,nasturcje i i cos co sie nazywa cosmos :-) .
Wczoraj kupilam tez surfinie,ale bardzo malutkie i bakope.
No i krzaczorki to juz mi kwitna na calego,nie wiem jak to sie nazywa ale
to cos japonskiego i ma kwiaty jak zolte pompony.
Forsycja juz przekwita a camelia kwitnie juz od lutego :-) .

Nekroskop - 2008-04-28, 18:44

Juta napisał/a:
to cos japonskiego i ma kwiaty jak zolte pompony.
dasz fotke? :) zaciekawilo mnie to cos :)
Juta - 2008-04-28, 18:47

obiecuje ,ze zrobie fotke jak tylko te czarne chmury znikna
dorciaw - 2008-04-28, 20:12

Małzonek kupił mi własnie trzy sadzonki Datury - czyli anielskich dzwonów. Teraz tylko doniczki i mam nadzieję ze w tym roku jeszcze poczuje ten piekny zapach kwiatów.
Nekroskop - 2008-04-28, 20:13

dorciaw napisał/a:
Małzonek kupił mi własnie trzy sadzonki Datury -
milusi prezent :) A jakie duze masz te sadzonki? Myslisz ze zdazy w tym roku zakwitnac?
dorciaw - 2008-04-28, 20:39

Nekroskop napisał/a:
A jakie duze masz te sadzonki

mają tak po 25 cm, wiec mam nadzieje, ze zakwitną. Wojtuś pojechał własnie po doniczki i po ziemię, bo co to za prezent - tylko wsad?

katarzyna - 2008-04-29, 09:18

a mnie przepieknie rozkwitly azalie i hortensje,az na podworku zrobilo sie czerwono i rozowo
Nekroskop - 2008-04-29, 09:34

dorciaw napisał/a:
bo co to za prezent - tylko wsad?
buhahahhaa, dorcia ale sie usmialam z tego wsadu! :sex: taki mialas na mysli?

katarzyna, w wolnej chwili daj fotke, popodziwiamy.Uwielbiam kwiaty :flower:

dorciaw - 2008-04-29, 09:42

Nekroskop napisał/a:
taki mialas na mysli?
no wiesz a ty jaki - co ci po głowie Wiola chodzi? :occasion9: :occasion9:

katarzyna napisał/a:
hortensje
oo, tez marze o tych kwiatach, sa piekne. Ale jeszcze sadzonki u nas się nie pojawiły, bynajmniej nie widziałam.
angel - 2008-04-29, 11:25

dorciaw napisał/a:
no wiesz a ty jaki - co ci po głowie Wiola chodzi?

Wiola to po prostu zdrowy osobnik płci żeńskiej któremu chłop pracuje 20h na dobę :)

dorciaw - 2008-04-29, 12:21

angel napisał/a:
chłop pracuje 20h na dobę
to zostają zawsze jeszcez 4 godziny.

Ale wracajac do tematu ogródków, datury zasadzone, podlane odżywką. Teraz aby tylko wyrosły piekne. Na gazebo tez juz powiesiłam koszyczki z kwiatkami.

katarzyna - 2008-04-29, 15:04

proboje wam cos wkleic
Nekroskop - 2008-04-29, 15:29

katarzyna, :eek: :eek: :eek: :eek: super masz ten namiot-gazebo, nie wiem jak na to mowisz. Extra! A kwiaty cuuudowne :)
dorciaw - 2008-04-29, 15:40

katarzyna piekne kwiaty, a gazebo podobne do mojego tylko bez boków
Nekroskop - 2008-04-29, 15:44

dorciaw, tez masz takie polki na doniczki w gazebo??? Gdzie kupilas? Mnie sie strasznie to podoba ze juz sa gotowe polki na kwiaty w rogach.:)
dorciaw - 2008-04-29, 15:51

Nekroskop napisał/a:
tez masz takie polki na doniczki
takich połek niestety nie mam, ale mam stalowe ramki i na nich zawiesiłam kwiatki
katarzyna - 2008-04-29, 16:11

dorciaw napisał/a:
Nekroskop napisał/a:
tez masz takie polki na doniczki
takich połek niestety nie mam, ale mam stalowe ramki i na nich zawiesiłam kwiatk

u mnie juz byly wmontowane,zmieniasz tylko wysokosc na jakiej chcesz ustawic doniczki

Nekroskop - 2008-04-29, 18:21

dorciaw napisał/a:
takich połek niestety nie mam, ale mam stalowe ramki i na nich zawiesiłam kwiatki
tez dobre :) a gdzie kupilas? Mogze i ja zakupie takie cudo?
dorciaw - 2008-04-29, 18:47

Nekroskop napisał/a:
a gdzie kupilas? Mogze i ja zakupie takie cudo?
no u mnie też to było z gazebo
Ale szukam takich doniczek lun takich nakładek, na doniczki żeby można było naprzykład zawiesić na pręcie, ale tutaj nie ma czegoś takiego

Nekroskop - 2008-04-29, 18:55

dorciaw, no wlasnie...gdzie kupilas gazebo??? :occasion5:
dorciaw - 2008-04-29, 19:03

Nekroskop napisał/a:
dorciaw, no wlasnie...gdzie kupilas gazebo??? :occasion5:

gazebo kupiłam w Dunnes Store w Newbridge (jest taki sklepiek ogrodniczy) - szukalismy wszedzie takiego stalowego, bo aluminiowe niestety nie sa na te wiatry. Jest super i ładnie wygląda, ja jestem zadowolona. W Woodies też sa ale te co miały boczne panele kosztowały ponad 200 euro.
Ten tak średnio 175, ale jest porządny i wytrzyma lata, już się sama przekonałam że na tym nie ma co oszczędzać.

Nekroskop - 2008-04-29, 19:46

dorciaw, woooow, super jest :) Juz chyba wiem co chce na urodzinki :)
Ale jak toto jest mocowane do podloza? U nas jest na patio drewniana podloga, nie mam w ogrodzie miejsca.Czy bedzie sie to dalo przymocowac do drewnianej podlogi? jak myslisz?

dorciaw - 2008-04-29, 19:59

Nekroskop napisał/a:
U nas jest na patio drewniana podloga, nie mam w ogrodzie miejsca.Czy bedzie sie to dalo przymocowac do drewnianej podlogi? jak myslisz
oczywiście jak najbardziej, u mnie też stoi na drewnianym patio. Przymocowane jest jeszcez na śruby czy cus w tym rodzaju do drewna.
Nekroskop - 2008-04-29, 20:01

dorciaw, :occasion5: dzieki :) baaardzo mi sie podoba :) to gazebo :)
dorciaw - 2008-04-29, 20:09

Nekroskop napisał/a:
dorciaw, dzieki

prosze bardzo :occasion5: :occasion5:

Natka - 2008-04-29, 21:02

Nekroskop, gazebo dostac mozna rowniez w kazdym sklepie B&Q i Homebase :occasion5:
dorciaw - 2008-04-29, 21:18

Natka napisał/a:
B&Q
można Natka oczywiście, ale u nas maja tylko te aluminiowe już je mialam i 100 Euro poszło do kosza
Natka - 2008-04-29, 21:19

A to nie wiedzialam bo u nas sa takie jak Ty masz teraz :occasion5:
dorciaw - 2008-04-29, 21:23

u nas własnie nie, a mam wielkie B&Q koło siebie. Jest tylko takie ceratowe bez niczego alumiowe za 20 euro, inne tez bez bocznych paneli kosztuje 49 + boczne panele tyle samo i trzecie za 120 alumiowe harmonijkowe. I już mielismy dwa te alumiowe i nic nie warte. Mój się wreszcie wkurzył i powiedział ze jak już kupować to coś porządnego.
A na stronie angielskiej fakt sa inne pokazane , ale ich u nas nie ma.

emma - 2008-05-01, 15:25

A ja kupiłam maciejkę i groszek pachnący oraz trawkę dla kotów.
Jak mi mąż naprawi takie drewniane COŚ, to wsadzę tam skrzynki z ziemią i wsadzę moje cuda :occasion5:

angel - 2008-05-01, 17:35

Dziś odwiedziłam atlantic homecare i homebase. Wyszukałam taśmy na robale na drzewa oraz taśmy na donice przeciw ślimorom i innym pełzaczom. Ponaklejam i zobaczymy co z tego będzie :)
Viola - 2008-05-01, 17:56

Odpukac ja nie mam zadnych robali ani slimakow:)))
angel napisał/a:
Ponaklejam i zobaczymy co z tego będzie

Trzymam kciuki!!!:)

Nekroskop - 2008-05-01, 18:29

U mnie pelno slimorow ale skorupkowych znaczy muszelki maja. Czy one tez mi kwiatki zjedza???
Viola - 2008-05-01, 19:54

Wyczytałam że:
Ślimaki, które bywają utrapieniem w niejednym ogrodzie, wielu roślin nie lubią.

Rośliny, które nie smakują ślimakom, często chronią też inne, posadzone w najbliższym sąsiedztwie. Takimi „odstraszaczami” są: bez czarny, gorczyca biała, hyzop lekarski, krwawnik pospolity, nasturcja wielkokwiatowa, orlik pospolity, parzydło leśne, płomyk wiechowaty, skrzyp polny, szałwia lekarska, trybula ogrodowa, wilczomlecze i wrotycz pospolity."
Ale jak jest w praktyce to nie wiem:)))
Nekroskop napisał/a:
Czy one tez mi kwiatki zjedza???

Moja Mamcia miala takie w swoim ogrodzie no i niestety miala tez dziury w lisciach!!!

Nekroskop - 2008-05-01, 20:05

ojejejej to musze ratowac moje roslinki przed najazdem :) slimorow :) Zauwazylam dziury w truskawkach ale myslalam ze to od deszczu,gradu i sniegu niedawnego. Hmmm :scratch:
dorciaw - 2008-05-01, 20:13

Nekroskop napisał/a:
Zauwazylam dziury w truskawkach ale myslalam ze to od deszczu,gradu i sniegu niedawnego.
na 100% ślimaczki
angel - 2008-05-01, 20:15

Nekroskop, 2 lata temu z Droghedy przywiozłam moją pierwszą doniczkę kwiatuszków. Najpierw wpierdzieliły mi co mogły robale motylkowe a potem co zostało ślimaki dokończyły. Nie lubie motylków ani ślimaków. Chybaże na rysunku :P
Nekroskop - 2008-05-01, 20:27

Czyli jutro ruszam na lowy! :whax:
Uwaga nadchodze! :smierc:

dorciaw - 2008-05-01, 21:15

Masz dobrze, bo te w skorupkach to sa w dzień, a moje bez paskudy to w nocy żerują
matka - 2008-05-01, 23:15

ja mam i jedne slimory i drugie,zrobilam nasady w doniczkach w tym roku,zapomnialam posmarowac ich wazelina u gory(podobno sprawdzony sposob)znaczy doniczki sie smaruje zeby slimory nie wlazly i zezarly mi pol datury ktora dopiero co kupilam :sad1: a tak sie cieszylam z tej rosliny bo mam do niej sentyment...
co do roslin odstraszajacych to wszystko sie zgadza jesli chodzi o nasturcje,posialam w zeszlym roku i w tym miejscu slimory nie buszowaly,ale w innych miejscach ogrodu mialam ich pelno.poki co ,to wszystko co rosnie mi w donicach(oprocz nieszczesnaj datury)jest w dobrym stanie,slimory nie wlaza,ale chodze i zbieram je co jest robota glupiego bo musialabym chyba nie sypiac(w nocy szczegolnie po deszczu gnoje pelzajace wylaza)
w tym roku posadzilam malo wymagajace dalie,surfinie,lantane,mieczyki,tagetes,stokrotki i bratki,groszek pachnacy,tunbergie(slimaki ja strasznie atakuja)no i ziol troche.a co mi wyrosnie to sie okaze :occasion9:

angel - 2008-05-01, 23:22

A ja tak sobie myślę ... czy jakbym tak wydzieliła kawałek ogródka, ogrodziła go drewnianym płotkiem i na ten płotek dała te taśmy anty robalowo-ślimorowe to czy to wypali ? Jak myślicie ?
angel - 2008-05-01, 23:23

No i marzy mnie sie oczko .. ale nie wiem ile jeszcze tu pomieszkamy i wpakować się w taką robotę ... ehhh
matka - 2008-05-01, 23:28

angel napisał/a:
jakbym tak wydzieliła kawałek ogródka, ogrodziła go drewnianym płotkiem i na ten płotek dała te taśmy anty robalowo-ślimorowe to czy to wypali ? Jak myślicie ?
mysle,ze moze sie udac,tasmy pewnie zawieraja jakas trucizne
ale wlasnie o to chodzi ,ze nie wiadomo ile sie bedzie mieszkac w danym domu,mnie marzyl sie wlasny ogrodek warzywno-ziolowy ale...slimory mnie przerosly

Viola - 2008-05-02, 08:14

matka napisał/a:
ale wlasnie o to chodzi ,ze nie wiadomo ile sie bedzie mieszkac w danym domu

mam ten sam problem:)bo nikt nie wie jak dlugo bedzie mieszkac!a tyle by sie chcialo zrobic...Co mnie tylko bardzo cieszy to to ze nie mam zadnych slimakow(odpukać) :wav:

anik - 2008-05-02, 09:06

Myślę że jak do nowego ogródka dokupię do tego co jest kilka fajnych skrzynek z kwiatkami to będzie ok. Skrzynki zawsze mogę zabrać ze sobą.
Czy są tam limaki -to się okaże.

Juta - 2008-05-04, 21:11

Nekroskop tu moje obiecane "pompony".
Tylko ,ze je ostatnio troche zmechralo od wiatru :-(

Nekroskop - 2008-05-04, 21:41

Juta, fajne to cos japonskiego. Znam jeden krzakor, nazywa sie wiciokrzew japonski, ale to napewno nie jest to, bo ma inne kwiaty. Ale bardzo ladne te twoje pompony :)
Viola - 2008-05-05, 08:34

Juta śliczny ten krzew:))) :iconbiggrin:
katarzyna - 2008-05-05, 08:40

niestety azalia juz zaczyna przekwitac,ale za to mam w pakach wszystkie moje roze,juz sie nie moge doczekac,jak rozkwitna-wkleje i wam
Natka - 2008-05-05, 08:51

katarzyna napisał/a:
niestety azalia juz zaczyna przekwitac

O...a moja jeszcze w pakach.

katarzyna - 2008-05-05, 09:16

Natka napisał/a:
katarzyna napisał/a:
niestety azalia juz zaczyna przekwitac

O...a moja jeszcze w pakach.

tak,tylko ze tutaj od tygodnia bylo po 25-26°

Juta - 2008-05-05, 16:51

Moja azalia wlasnie zaczela ruszac.
Forsycja niestety juz stracila kwiatki.
No i mam maly problem z camelia,zaczela kwitnac juz w lutym
a teraz strasznie gubi nowe paczki,moze donica za ciasna.
Boje sie ,ze jak zaczne ja teraz przesadzac to calkiem wszystko jej opadnie :-(

Nekroskop - 2008-05-05, 20:36

boszsze...roze w pakach, a ja swoje dopiero posadzilam suche badylki. Nawet nie marze ze zakwitna w tym roku, wiec katarzyna. wklejaj zdjecia, to chociaz oczy naciesze widokiem :)
angel - 2008-05-05, 20:39

moja róża hmm trzebaby zobaczyć czy już coś tam wylizło :)
dorciaw - 2008-05-05, 21:58

Nekroskop napisał/a:
roze w pakach
moje tez i w szoku jestem, bo tez posadziłam suche badyle
Nekroskop - 2008-05-06, 09:41

No to jak Twoje tez w pakach to pozostaje mi miec nadzieje ,ze i moje zdaza zakwitnac...w tym roku :) :slonko2:
katarzyna - 2008-05-06, 09:44

Nekroskop napisał/a:
No to jak Twoje tez w pakach to pozostaje mi miec nadzieje ,ze i moje zdaza zakwitnac...w tym roku :) :slonko2:

zakwitna zobaczysz

Natka - 2008-05-06, 13:36

A ja dzis kwiaty kupilam ale do domu.
W donicy kupilam sliczny Guzmania Rondo a do wazona FREZJE dostalam moje ulubione kwiaty-pachnie w calym pokoju :)

Natka - 2008-05-06, 13:37

A roze to kupilam w ubieglym roku takie kwitnace planty i kwitly jak szalone az do lutego.Teraz juz znowy paki maja :)
angel - 2008-05-15, 16:46

Myślę jak zrobić ogrodzenie poniżej 100eu :P i nie wychodzi mi to nijak ehhhh :)

Poza tym chorując na wiszące donice poszukuję co mogłabym w nie wsadzić :) Macie jakieś fajne pomysły ?

dorciaw - 2008-05-15, 18:08

angel napisał/a:
Poza tym chorując na wiszące donice poszukuję co mogłabym w nie wsadzić Macie jakieś fajne pomysły ?
W B&Q masz juz fajne zestawy gotowe do posadzenia w donicę wiszącą - w takim zestawie jest 12 sadzonek do jednej donicy - można wybrać różne opcje kolorystyczne.
Napewno jest tam groszek, petunie, pelargonie i jeszcze jakies. Te zestawy są po około 10 euro.

ania - 2008-05-16, 08:17

Ja w wiszacych doniczkach mam pelargonie bluszczolistne jak sie ladnie rozrosna to slicznie to wyglada
Natka - 2008-05-16, 08:53

A ja mam co roku surfinie-zwisaja piknie i kwitna dlugo.
ania - 2008-05-16, 09:16

Kiedys w Pl tez bardziej podobaly mi sie surfinie zawsze kupowalam w wielkich ilosciach i roznych kolorach, ale tutaj no coz.....pelargonie sa bardziej odporne na slonce niz surfinie, a szkoda bo bardziej mi sie podobaja
Nekroskop - 2008-05-16, 09:17

Uwielbiam surfinie ale zawsze sie boje je miec :) W tym roku mam jeden koszyczek z surfinia czy petunia (czy wie ktos jaka jest i czy jest roznica) i jeden z petunia biala. Boje sie ze jak mi to zmoknie to zmarnieje.
Ale nie pochwalilam sie ,to sie chwale :) dostalam moje wymarzone gazebo. Duze, pozadne, podobne do twojegodorciaw, .Mam jedno pytanie, moje gazebo tez ma jasne te scianki-firanki;) Czyscisz to jakos? A moze to sie nie brudzi? :) Bo takie asne toto to az sie boje jak to bedzie wygladalo po kilku sezonach :)

angel, moze skoczymy dzisiaj do B&Q ? Ja tez sobie chetnie dokupie zwisa :) do gazebo :)

dorciaw - 2008-05-16, 09:45

Nekroskop napisał/a:
, pozadne, podobne do twojegodorciaw, .Mam jedno pytanie, moje gazebo tez ma jasne te scianki-firanki;) Czyscisz to jakos?
jeszcze nie miałam potrzeby czyszczenia, ale pytałam sie i można w pralce, mój materiał jest taki że można.
A co pteunii czy surfinii - tez kupiłam wie piekne surfinie sadzonki, bynajmniej tak było napisane na kolorowym obrazku, ale własnie doczytałam się z tyłu, że to surfinia hybryda - petunia.

ania - 2008-05-16, 09:58

Nekroskop napisał/a:
Uwielbiam surfinie ale zawsze sie boje je miec W tym roku mam jeden koszyczek z surfinia czy petunia (czy wie ktos jaka jest i czy jest roznica) i jeden z petunia biala. Boje sie ze jak mi to zmoknie to zmarnieje.

Miedzy petunia a surfinia nie ma zadnej roznicy oprocz tej ze surfinia zostala wychodowana w Japoni, a petunia nie pamietam (wszystkie ksiazki niestety zostawilam w PL) .Faktycznie petunie lubia stanowiska sloneczne , ale osloniete od wiatru i deszczu i sa bardzo wrazliwe na czynniki atmosferyczne. Rowniez jak macie dzieci to musicie uwazac bo petunie zawieraja trucizne w sobie, nie wiem jaka ale tak pisalo w mioch ksiazkach o kwiatach.

Nekroskop - 2008-05-16, 11:38

Ja swoje petunie zakupilam w b&q , ladnie sie przyjely i za kilka dni bede podziwiac ich kwiaty (biale) bo juz maja paki :) :hello1: :hello1: :hello1: A druga surfinia, klasyczna rozowa juz kwitnie :) Wlasnie sprawdzalam :) Musze dokupic wiecej :)
matka - 2008-05-16, 23:35

do wiszacych donic najprosciej surfinie(odporne na wiatr i deszcz)mozna do tej samej donicy wsadzic np,jedna sadzonke werbeny(nie krzaczastej)sa w roznych kolorach,a jak miejsce sie jeszcze znajdzie to dosadzic biala bacope lub tzw.zloty deszcz(niestety nie pamietam botanicznej nazwy)
Juta - 2008-05-17, 18:29

A ja sie pochwale teraz moja azalia zanim mi skubana przekwitnie.
Nawet nie zdazylam jej przesadzic.

angel - 2008-05-17, 20:26

Zakupiłam pociąg - lokomotywa a potem trzy donice zamiast wagonów ... we wtorek będzie jeszcze drugi - z dwoma doniczkami. No i teraz ... co mu tam możnaby posiać ? Myślę że nic wysokiego :)
angel - 2008-05-17, 20:26

Może truskawki ???
Agata - 2008-05-18, 01:38

angel napisał/a:
Może truskawki ???

Ja miałam w zeszłym roku truskawki w donicy, niestety donica została w poprzednim domku (ktoś ją sobie przywłaszczył :( )
W tym roku posadziłam "normalnie" 12 krzaczków. Prawie wszystkie mają już owoce, więc liczę że w tym roku pojem własnych truskaweczek. A, mam jeszcze poziomki, na razie tylko jeden krzaczek ma owoce, ale malutkich sadzonek mam pewnie koło 50 (może ktoś jest chętny na kilka krzaczków?).
Z kwiatków jak na razie mam tylko bratki, róże i frezje. Mam nadzieję że na tym nie zakończy się moje ogrodnictwo :)

Nekroskop - 2008-05-18, 12:34

angel, te pociagi maja za male doniczki na truskawki ;) Jak sie ladnie usmiechniesz to Ci cos podrzuce z mojego ogrodu :) Ja mam w tym pociagu koniczynki czterolistne :) Wyglada oki :)

Juta, azalia sliczna, uwielbiam kolor pomaranczowy, a ta twoja ma wyjatkowo soczysty :) :occasion5:

angel - 2008-05-18, 13:21

ja już wiem co wsadzę do pociągu ... to będą moje kaktusy i pociąg będzie na oknie w kuchni :)
angel - 2008-05-18, 13:22

Agatka ja chcę poziomki !!!! jak mogę je dostać ?
Nekroskop - 2008-05-18, 13:59

angel napisał/a:
ja już wiem co wsadzę do pociągu ... to będą moje kaktusy i pociąg będzie na oknie w kuchni
fajny pomysl :) zwlaszcza,ze kaktusy u Ciebie dorodne :) Beda ladnie wyeksponowane w tym pociagu.
dorciaw - 2008-05-18, 23:20

A ja dzisiaj kupiłam piwonie i bez do ogródka- bez już przed domkiem został zasadzony. Na piwonie musze znalesc miejsce - zastanaiwam sie tylko gdzie.
Agata - 2008-05-18, 23:46

Angel jak mój Ony się zgodzi a Ty zaprosisz na kawkę to 29 maja jestem w Dublinie więc po drodze mogę Ci podrzucić poziomeczki :)
angel - 2008-05-19, 11:13

Agatka, na kawkę, herbatkę czy co tam tylko chcesz !!!! :) Serdecznie zapraszam i bynajmniej nie z powodu poziomek :)
Agata - 2008-05-19, 11:34

Dzięki za zaproszenie.
Poziomeczki dla Ciebie już uszykowane, a ja mam półtora tygodnia na przekonanie Onego że ta wizyta jest konieczna, niezbędna i takie tam jeszcze :) :)

Agata - 2008-05-19, 17:26

Jeżeli wszystkie się przyjmą to dostaniesz 32 krzaczki poziomek :) Mam nadzieję, że się nie przerazisz ilością. W razie czego porozdajesz po sumsiadkach :)
angel - 2008-05-19, 17:58

ja się nie przerażę :) najwyżej mój Ony :)
emma - 2008-05-21, 21:52

Moje nasionka nadal nierozdziewiczone spoczywają w kuchni w wiklinowym koszyczku. :occasion5:
Nekroskop - 2008-05-22, 11:39

emma, wysiej je w domu w malych doniczkach, tak pedzone w ciepelku szybko wykielkuja i moze zdaza przed zima zakwitnac? :)
emma - 2008-05-22, 16:26

Nekroskop, może zdążą :occasion5: