Noworodki - Pielegnacja skóry noworodka

angel - 2005-11-15, 11:05
Temat postu: Pielegnacja skóry noworodka
Oto i temat dla mamusi początkującej (i nie tylko). Jak zadbać by nie było zapalenia pieluszkowego, co zrobić z małą paszczą i pępuszkiem. Jak dbać o chłopca a jak o dziewczynkę?
Jazzinka - 2005-11-15, 11:07

Ja chetnie poczytam ;o)
bo raczej nic ciekawego jeszcze nie napisze.

Buziaki i dzieki Aniolek za pomysly ;o)

Dosia i Rys :bounce:

dzia - 2005-11-15, 14:17

hmmmm,
z facetami jest trudniej :) ) sikaja wielką fontanną i zasikowują mamę jak tylko zdejmie z niego pieluchę :) )
dobra, koniec zartow:))

Ja od samego poczatku uzywalam oliwki johnson i bylo ok, oprocz tego sudokrem na odparzoną pupe i bylo ok. Buzkę myłam rumiankiem i oczka tez przecieralam rumiankiem a nie woda fizjologiczna. Kąpie dziecko teraz co drugi dzien (lenistwo wychodzi) wczesniej codziennie maly byl kąpany. No i to wystarcza zeby bylo dobrze ze skorka.
AAAAAA, kąpałam wczesniej w krochmalu i uzywalam tylko zwyklego mydla bobas, teraz jedziemy juz z szmponikami co to w oczy nie szczypia i mydełko tez takie fajne :) )

dzia - 2005-11-15, 14:19

a pępek to spirytuskiem az nie odpadł :)
angel - 2005-11-15, 14:23

Oilatum emulsja, gerberowe kosmetyki i penatenowe. Johnson nas uczula masakrycznie, tak jak huggisy.
Pępka nie mieliśmy już po wyjściu ze szpitala.
Sisiak problematyczny był tylko pierwszy dzień bo taki malusi ze jak to to umyć:P
A reszta to rumianek i woda morska "Sterimar"

emma - 2005-11-15, 18:47

Przez pierwsze dni próbowaliśmy Penatenu. Ale najlepsza była zwykła parafina. Po miesiacu przeszliśmy z powrotem na Penaten.

Oczka przemywałam rumiankiem.
Pępek - matko...nie pamietam :oops: :oops: :oops: :oops: ale nie było kłopotów. Ładnie odpadł chyba jeszcze w szpitalu.

Ach - wracają wspomnienia..... :lol: :lol: :lol:

Jazzinka - 2005-11-15, 19:11

rozumiem, ze mile wspomnienia ;o)

Heh czasem jak Was czytam to nie moge sie doczekac. Szczegolnie jak ogladam te male ciuszki to jestem pelna niecierpliwosci. Ale czasem mam straszne dolki. Na szczescie rzadko sie to zdaza. Moja ciaza byla oczekiwana okolo 2 lat i dokladnie zaplanowana. Ale podobno hormony robia swoje.
Najbardziej smiesza mnie (gdy mam dolek) mysli w stylu "a moze trzeba bylo jeszcze poczekac?" Mam 30 lat, niebawem 31. Na co tu czekac?

Pozdrawiamy goraco wszystkie mamuski ;o)

Dosia i Rys :bounce:

Basia - 2005-11-15, 20:14

Ja pupe, ale tylko przy problemach smarowalam mascia TERMENTIOLOWA-jest tania i zawsze skuteczna nawet po jednym nasmarowaniu(to nie reklama). Ma tylko dwa minusy. opakowanie po jakims czasie niszczy sie i masc wycieka nie stad skad powinna, a druga to ze jest brazowa i trochd brudzi, ale zwazywszy, ze nasmarowana ciala czesc jest w pieluszce mozemy to pominac.
kdb.se - 2005-11-16, 07:32

Basia napisał/a:
Ja pupe, ale tylko przy problemach smarowalam mascia TERMENTIOLOWA-jest tania i zawsze skuteczna nawet po jednym nasmarowaniu(to nie reklama). Ma tylko dwa minusy. opakowanie po jakims czasie niszczy sie i masc wycieka nie stad skad powinna, a druga to ze jest brazowa i trochd brudzi, ale zwazywszy, ze nasmarowana ciala czesc jest w pieluszce mozemy to pominac.

ja tez uzywalam i moge rowniez polecic ! jedyny defekt dla mnie to , ze bardzo brudzi i jest bardzo tlusta ale poza tym jest rewelacyjna !!!!

Mycha28 - 2006-02-13, 09:35

A ja stosuję od pierwszych dni SUDOCREM (na odparzenia). Rewelacja.
A jezeli drobna wysypka to Oilatum..